Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Posilnite imunitu v zime

Oslabená imunita môže narobiť problémy celý rok, ale zima je najkritickejšie obdobie. Práve teraz sa objavuje najviac viróz a chorôb. Ak sa im chcete vyhnúť, mali by ste venovať pozornosť posilneniu imunity.

picture of young woman with pills over white

Pomôže vám vitamín C

Ak chcete v zimnom období posilniť imunitu dá sa to aj za pomoci vitamínov – výživových doplnkov. Asi najznámejší a najpoužívanejší je vitamín C. Dokáže totiž pôsobiť preventívne voči bakteriálnym a vírusovým ochoreniam a podporuje imunitný systém. Možno ale neviete, že vitamín C prispieva aj k hojeniu rán a popálenín. Taktiež znižuje cholesterol a keďže je to antioxidant, zabraňuje starnutiu buniek. Je teda dobré udržiavať si potrebnú hladinu vitamínu C, ale nič netreba preháňať. Stačí vám jedna tabletka denne a máte postarané o lepšiu imunitu.

Magnézium a B – komplex

Aby ste sa vyhli chorobám potrebujete, aby bolo vaše telo aj myseľ v kondícií a malo dostatok vitamínov a minerálov. B – komplex VULM obsahuje 8 vitamínov zo skupiny B a tak je nápomocný pri správnej látkovej premene. Tá je dôležitá pre tvorbu energie, ktorá vám môže v zimnom období chýbať. V tabletke B – komplexu nájdete aj riboflavín a niacín, ktoré pomôžu zachovať zdravé sliznice, tiamín, vitamín B6 a biotín pre správnu funkciu nervového systému. Riboflavín dokonca dokáže prispieť k zdravšej pokožke. Zmierniť únavu a vyčerpanie zase dokáže kyselina listová.

Siahnuť môžete aj po magnéziu, ktorého nedostatok má za následky bolesti hlavy, nervozitu, depresiu, búšenie srdca, svalové kŕče a podobne. Toto všetko vás vyčerpáva, imunita slabne a skôr tak môžete chytiť nejaký vírus. Výživový doplnok Magnesium B6 VULM vám dokáže doplniť potrebnú dávku magnézia. Tým sa zbavíte stresu a únavy, podporíte činnosť svalov, koncentráciu aj nervový systém.  Okrem vitamínu C, b – komplexu a magnézia môžete užívať aj multivitamíny, ktoré obsahujú všetko, čo vaše telo potrebuje.

vitamin-c
Tipy pre lepšiu imunitu

Samozrejme samotné vitamíny, aj keď sú účinné, nedokážu zázraky. Určite nie sú plnohodnotnou náhradou pestrej stravy a pohybu. Prinášame vám teda niekoľko tipov pre lepšiu imunitu. Osvojiť si niektoré z týchto návykov, môže zlepšiť váš životný štýl a zvýšiť kvalitu života.

  • doprajte si pestrú stravu bohatú a antioxidanty – čerstvé ovocie a zelenina
  • pravidelne sa hýbte – denne aspoň 30 minút chôdze, behu plávania
  • otužovanie – vlažná alebo studená sprcha, vhodná je aj sauna
  • kvalitný a dostatočne dlhý spánok – telo sa potrebuje zregenerovať a načerpať silu
  • jóga alebo meditácia vás zbavia stresu, ktorý narúša imunitný systém
  • vynechajte alebo aspoň obmedzte tučné a slané jedlá – znižujú schopnosť bielych krviniek bojovať s infekciou a baktériami, ktoré zapríčiňujú choroby

Výživové doplnky z eshopu:

Zdroj: ncbi.nlm.nih.gov