Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Vitamín B17 a jeho účinky na zdravie

Vitamín B17 je predmetom odborných diskusií už niekoľko rokov.  Je to hlavne kvôli jeho údajným pozitívnym účinkom pri liečbe rakoviny. Dá sa prírodnou liečbou poraziť aj rakovina?

hunza3
Chemoterapia alebo B17 ?

Chemoterapia je overený a pomerne účinný spôsob liečby rakoviny, aj keď je agresívny a nepríjemný. Nečakajte, že vám onkológ miesto chemoterapie odporučí vitamín B17. To ale neznamená, že vám nedokáže pomôcť. Je známe, že niektoré prírodné látky vedia byť nápomocné aj pri liečbe rakoviny a k nim patrí aj vitamín B17. Potrebné je ale myslieť aj na podporu imunity a samozrejme aj na to, že každé ochorenie je iné a má rozdielny priebeh. To, čo funguje u jedného pacienta nemusí fungovať aj u druhého.

hunza2
Kmeň Hunzov

Počuli ste už o kmeni Hunzov? Oblasť Hunza sa nachádza v Himalájach tunajší obyvatelia a dožívajú vysokého veku, pričom sú dlho zdraví a v dobrej kondícií. Ochorenie menom rakovina v podstate ani nepoznajú. Svoju zásluhu na tom môže mať aj fakt, že ich strava je mimoriadne bohatá na vitamín B17. Získavajú ho z marhúľ, ktoré tu pestujú a využívajú aj ich jadrá. Olej z marhuľových jadier používajú v kuchyni ale bez problémov nahradí aj telovú či pleťovú kozmetiku. Kým sa Hunzovia živili vegánskou stravou, rakovina a civilizačné choroby sa im vyhýbali. Aj sem sa ale postupne dostali výdobytky dnešného sveta vrátane potravín. Tak ako v civilizovanom svete, aj tu sa začala objavovať rakovina.

30_hunza_belso_nagykep_00_en
Stavte na marhuľové jadrá

Ak chcete byť zdravý, vitálny a dožiť sa sto rokov ako členovia kmeňu Hunza, mali by ste do svojho jedálneho lístka zaradiť aj marhuľové jadrá. V ponuke najtelo.com nájdete Hunza marhuľové jadrá – origin priamo od himalájskeho kmeňa. Na vysokú kvalitu týchto jadier sa tak môžete spoľahnúť. Jadierka môžete jesť priebežne počas dňa. Odporúča sa 30-50 kusov denne.

Ďalším skvelým produktom z kmeňa Hunza je olej z marhuľových jadier. Použiť ho môžete v kuchyni, ale výborný je aj na pleť. Pri vnútornom použití má olej pozitívny vplyv na nervovú sústavu, zrak, dokáže zmierniť stres a podporuje fungovanie štítnej žľazy. K pozitívnym účinkom patrí aj ochrana srdca a srdcovocievneho systému. Ak ho budete nanášať na pleť, čoskoro zistíte, že je hydratovaná a zregenerovaná. Olej z marhuľových jadier sa odporúča a ja citlivú pleť, ekzémy a akné.

Možnosťou ako dodať telu vitamín B17 je aj Hunza výťažok z marhuľových jadierok s reishi v kapsulách. Okrem výťažku s marhuľových jadier kapsule obsahujú aj huby reishi a vitamín C, takže je to skutočná bomba pre vaše zdravie. Reishi pomáha pri regulovaní hladiny cholesterolu v krvi, podporuje imunitný systém a udržuje obehovú sústavu zdravú. Vitamín C je ideálny nie len na podporu imunity, ale znižuje aj pocit únavy a vyčerpania.

Hunza produkty u nás:

Zdroj: draxe.com