Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Kurací kebab v celozrnnom pita chlebe recept !

Celkom som hrdá na tento nízko-kalorický recept! Určite mi dáte za pravdu, že každý z nás občas zatúži po nezdravom jedle. A do jedného z nich, s ktorým radi zhrešíme, patrí kebab, však? 😉

Prečo, keď nám tak chutí, si ho nepripraviť doma zdravo a chutne? 🙂 Tu je môj recept na nízko-kalorický kurací kebab s nízkym obsahom tuku, ktorý je servírovaný v nadýchanej placke z celozrnnej múky.

Viac slov už bude asi zbytočných.

Suroviny:
Pita chlieb:
celozrnná pšeničná múka hladká 1 šálka
teplá voda 1/3 šálky
sušené droždie 1 ČL
soľ štipka
Kuracie mäso:
očistené kuracie prsia (1x125g) 2 ks
korenie gyros 2 ČL
granulovaný cesnak 1-2 ČL
mleté chilli 1 ČL
olivový olej 1 PL
soľ podľa chuti
mleté čierne korenie 1 ČL
+ biely jogurt a zelenina podľa chuti
Postup:

Mäso som si pripravila deň vopred. Kuracie prsia som si očistila, každé rozkrojila ešte na dve polovice a nakrájala na malé kúsky. Potom som ich v miske zmiešala s ostatnými surovinami, zakryla a dala cez noc do chladničky.

Pita chleby som si pripravila nasledovne. Celozrnnú múku som si preosiala spolu so sušeným droždím cez sitko do misky a pridala štipku soli. Následovne som priliala teplú vodu a jemne premiešala v miske. Potom som cesto premiestnila na pomúčenú kuchynskú dosku a spracovala do nelepivého cesta (cca 5 minút). Cesto som rozdelila na 2 rovnaké guľky a vytvarovala z nich tenšiu okrúhlu placku. Placky som nechala kysnúť 30-40 minút pod utierkou.

Zatiaľ som si dobre rozohriala rúru na 250 stupňov (mriežku vyberieme, placky sa budú piecť na spodku rúry). Vykysnuté placky som dala upiecť do rúry na 8 minút (z jednej strany som piekla 5 minút a z druhej 3 minúty, dávajte pozor, aby z rúry neunikalo zbytočne teplo, treba byť rýchly).

Placky po vytiahnutí budu mierne chrumkavé. Po upečení ich zabaľte hneď do mikroténového sáčku a po chvíľke budú mäkké.

Ako posledné som pripravené mäso opiekla na panvici do chrumkava.

Pita chleba opatrne narežeme, potrieme bielym jogurtom, naplníme obľúbenou zeleninou a kuracím mäsom.

Dobrú chuť. 🙂