Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Epsomská soľ: Tajná zbraň pre vašu záhradu

Ste záhradkár/ka alebo milovník/čka prírody? Pravdepodobne už poznáte množstvo výhod, ktoré Epsomská soľ prináša do vášho záhradného raja. Táto jednoduchá, cenovo dostupná zložka môže byť kľúčom k zdravým a krásnym rastlinám. Prinášame vám niekoľko tipov priamo od záhradkárov, ktorí objavili, že Epsomská soľ je skutočným zázrakom.

Hubenie škodcov

Slimáky a hlodavce sú nočnou morou každého záhradkára. Našťastie, Epsomská soľ môže byť vaším spoľahlivým spojencom v boji proti nim. Jednoducho ju rozsypte okolo rastlín alebo pripravte postrek z 2 lyžíc soli a 5 litrov teplej vody.

Zelenší trávnik

Sen o hustejšom a zelenšom trávniku môže byť ľahko dosiahnuteľný. Stačí posypať trávnik niekoľkými hrsťami Epsomskej soli a sledovať, ako sa vaša zeleň transformuje.

Zabijak buriny

Boj s burinou môže byť nekonečný, ale Epsomská soľ môže tento boj značne zjednodušiť. Stačí zmiešať 5 litrov vody a 10% octu s dvomi šálkami Epsomskej soli a nastriekať presne na burinu.

Väčšie papriky a sladšie paradajky

S Epsomskou soľou môžete dosiahnuť nielen väčšie plody, ale aj vylepšiť ich chuť. Stačí rozsypať okolo každej rastliny 1 lyžicu soli a pravidelne zalievať. Procedúru opakujte každé dva týždne, kým sa neobjavia kvety. Môžete si pripraviť aj postrek z 1-2 lyžíc soli a 5 litrov vody, ktorý nastriekate pomocou fľaše s rozprašovačom na pôdu okolo rastlín.

Sladšie ovocie

Chuťový zážitok vášho ovocia môže byť ešte bohatší s pomocou Epsomskej soli. Vďaka nej sa vaše jahody, melóny a citrusové plody stanú sladšími a chutnejšími. Postup je rovnaký ako v predošlom kroku.

Prírodné hnojivo

Nedostatok horčíka môže mať negatívny vplyv na vaše rastliny, ale Epsomská soľ dokáže rýchlo a efektívne tento nedostatok vyriešiť. Stačí  zmes vody a epsomskej soli aplikovať priamo na listy alebo nasypať hrsť do pôdy a zavlažiť.

Pre krásne ruže

Vaše ruže si zaslúžia len to najlepšie. Preto im doprajte Epsomskú soľ, ktorá im pomôže rásť krásne a zdravo. Nasypte ju okolo kríkov a zavlažte alebo aplikujte formou roztoku na pôdu v okolí ruží.

Pred výsadbou semien a sadeníc

A nakoniec, ak plánujete výsadbu semien a sadeníc, nezabudnite pridať do pôdy 1-2 lyžice Epsomskej soli. Pomôže rýchlejšiemu vyklíčeniu semien a zlepší adaptáciu sadeníc.

Vyskúšajte tieto tipy a uvidíte, aký rozdiel môže Najtelo Epsomská soľ spraviť vo vašej záhrade. Vaše rastliny budú zdravé, krásne a plné života!