Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Diétna pizza vhodná aj pri chudnutí

Recept pre všetkých, ktorý sa drú niekoľkokrát týždenné v posilňovni a rozhodli sa stravovať diétne a zdravo zároveň. Dneska si spolu vo fitness receptoch upečieme pizzu, ale úplnú inú, než ktorú poznáte z pizzerie. Naša fitness pizza je plná zložených zdravých sacharidov a bielkovín bez bielej muky a tuku.

Dámy pozor! Pokiaľ ešte nemáte svoje obľúbené fitness, určite sa pozrite na zoznam fitness pre ženy a vyberte si svoje fitness. Všetci navyše môžu vyskúšať nezáväzne týždenné členstvo úplne zdarmo.

Pizza ma spustu plnohodnotných bielkovín, minimum tuku a “dobré“ sacharidy z ovsených vločiek. Uvidíte, jak sa po nej medzi fitness nadšencami doslova iba zapráši. Fitness pizza je dobra na zahnanie chuti, alebo ako výborná olovrant na cestu.

Na pizzu potrebujeme:

– 100g drvených ovsených vločiek
– 250g nízkotučného tvarohu
– 1 vajcia
– 100g 20% syru eidam
– 100g kvalitnej šunky
– 4 paradajky
– olivy
– sterilizované huby
– bazalku, oregano alebo iné korenie na pizzu
– sól

V mise zmiešame drvené ovsené vločky s tvarohom a vajcom a dobre spolu premiešame. Do vzniknutého základu na pizzu pridáme soľ a znovu premiešame. Vzniknuté cesto potom rovnomerne rozprestrieme na papieru na pečenie a na plech. Takto to dáme opekať do trúby na cca 10 minúť na 200 stupňov.

Paradajky umyjeme, nakrájame na tenké plátky a poskladáme na cesto z rúry. Paradajky posypeme korením na pizzu a postupne na ne skladáme šunku. Na vrstvu šunky potom skladáme syr a na syr rovnomerne rozprestrieme olivy a huby. Opäť opekáme v rúre na cca 15 minúť na 200 stupňov.

Fitness pizzu si môžete samozrejme akokoľvek inak upraviť a vylepšiť.