Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Chia – energetický nápoj Super Drink

 • Chia – energetický nápoj
  1 pohár pramenitej alebo filtrovanej vody
  1 čl Chia semienok

Do pohára s vodou zamiešame Chia semienka a necháme 10 až 15min. postáť. Semienka zatiaľ naboptnajú. Tento nápoj pijeme vtedy, keď máme náročný fyzicky aj psychicky deň.

 • Chia – nočná energia
  ½ pohára horúcej vody
  1čl práškovej Guarany
  1 čl Chia semienok
  ½ pohára pramenitej vody
  1pl javorového sirupu alebo 1čl  brezového cukru

Do horúcej vody zamiešame guaranový prášok a javorový sirup ( alebo brezový cukor). Necháme mierne vychladnúť a potom pridáme Chia semienka, ktoré sme si vopred namočili vo vode na 10 až 15min. Tento nápoj pijeme vtedy, keď potrebujeme zvýšiť koncentráciu, napr. pri učení alebo ak máme pred sebou dlhú cestu autom alebo prácu cez noc.

 • Chia – sladká vášeň
  1 pohár jablkovej šťavy alebo kvalitného džúsu
  1 čl Chia semienok
  štipku mletej škorice
  Do džúsu zamiešame mletú škoricu, pridáme Chia semienka a necháme 10 až 15min. postáť, kým semienka naboptnajú. Tento nápoj je pohladením pre telo a dušu, zvyšuje psychický a fyzický výkon.
 • Chia – Super Drink
  1 pohár pramenitej alebo filtrovanej vody
  1 pl Chia semienok
  1čl Mladého jačmeňa – 100%-tný extrakt z mladých lístkov jačmeňa (sušená šťava)
  1pl javorového sirupu alebo ½ pohára 100% kvalitného džúsu
  trochu umeoctu

Do pohára s vodou zamiešame Chia semienka a necháme 10 až 15min. postáť. Semienka zatiaľ naboptnajú a potom pridáme javorový sirup alebo 100% džus, trochu umeoctu a Mladý jačmeň, ktorý si rozmiešame zvlášť v šejkry. Tento super drink môžeme piť pred fyzickým výkonom, počas výkonu a aj po výkone.

Chia semená sa môžu používať aj ako prísada do jedla, napr. do ranných müsli kaší alebo pri pečení chleba. Lepšie využitie a účinok semená majú, ak sa nasucho jemne opražia a pomelú.

INGREDIENCIE Z ESHOPU: