Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

Bezlepkové Pizza Cesto

Kto by odolal pizze? Táto lahôdka z Talianska si získala srdcia ľudí po celom svete vďaka svojej variabilite a kombinácii chutí. Ale čo tí, ktorí majú zdravotné obmedzenia, ako je intolerancia lepku? Máme pre vás odpoveď! Predstavujeme recept na pizzu bez lepku, ktorá je nielen lahodná, ale aj priateľská k vašemu tráveniu. S naším receptom si môžete upraviť pizzu podľa vašich obľúbených prísad a potrieb. Či už máte radi klasiku alebo chcete skúsiť niečo nové, s naším cestom si užijete pizzu tak, ako máte radi. Veď pizza je jedlo, ktoré by malo potešiť každého!

Suroviny:

 • 250 g bezlepkovej múky
 • 8 g droždie
 • 1/2 čajovej lyžičky morskej soli
 • 1/2 čajovej lyžičky cukru
 • 1 polievková lyžica olivového oleja
 • 225 ml vlažnej vody

Príprava:

 1. Do veľkej misy pridajte 250 g bezlepkovej múky (napr. Schar – Mix B), 1/2 čajovej lyžičky morskej soli a 1/2 čajovej lyžičky cukru.
 2. Vo vlažnej vode (225 ml) rozpustite 8 g droždia a nechajte stáť asi 5 minút, kým nezačne bublať.
 3. Pridajte droždie a 1 polievkovú lyžicu olivového oleja do suchých ingrediencií a miešajte, až kým sa cesto nezformuje.
 4. Preneste cesto na múkou posypaný pracovný povrch a vypracujte ho na guľu. Pretože je to bezlepkové cesto, nemusíte ho príliš miesiť. Prekryte cesto uterákom a nechajte ho odpočívať asi 15 minút.
 5. Rozvaľkajte cesto na tenký plát a premiestnite ho na plech pokrytý papierom na pečenie.
 6. Potom pridajte svoje obľúbené prísady a pečte podľa predchádzajúceho receptu alebo podľa vlastného receptu na pizzu.