Prejsť na obsah
Nakupovať
user icon
dummy

5 tipov ako si zvýšiť energiu

Zobúdzate sa unavený, nestíhate ani polovicu z toho čo by ste chceli a celkovo sa cítite vyčerpaný? Rozhodne v tom nie ste sami. Ak k tomu všetkému prirátame ešte každodenný stres a povinnosti na ktoré nemáte silu, prichádzajú pomaly ale iste problémy. Nedostatkom energie trpia všetky vekové kategórie, muži aj ženy. Pozrite si niekoľko tipov, ako dodať telu energiu na každý deň.

Raňajky sú základ

Goji 250g 2Aj keď si hovoríte, že raňajkovať nestíhate alebo jednoducho nemáte chuť hneď ráno jesť, budete sa musieť premôcť. Energia vám inak bude chýbať a keď sa už dostaví pocit hladu je neskoro. Na raňajky si môžete dať celozrnné pečivo, čerstvú zeleninu, ovocie, ovsené vločky alebo jogurty.Ak zmiešate ovsené vločky zaliate horúcou vodou s bobuľami goji a medom dostanete ovsenú kašu plnú energie, ktorá je skvelá na raňajky. Goji je zázračná potravina, ktorá bojuje proti únave, zlepšuje trávenie a podporuje chudnutie.

 

 

Jedzte menej a častejšie

Chia 300gJedzte menšie porcie 4-6 krát denne, aby ste necítili hlad a vaše telo dostávalo pravidelný prísun energie. Samozrejme by ste sa mali vyhýbať tučným a mastným jedlám, ktoré žalúdok dlho a ťažko trávi. Na desiatu alebo olovrant si môžete pripraviť rýchlu kašu s chia semienkami. Chia semienka sú zdrojom vlákniny, bielkovín a antioxidantov, regulujú cukor v tele a dodávajú energiu.

Chia semienka namočte do vody asi 4 hodiny vopred, aby sa vytvorila hustejšia hmota. Potom už len pridajte oriešky, kokos, ovsené vločky alebo čokoľvek na čo máte chuť. Kašu môžete osladiť javorovým sirupom alebo medom.

 

RAW strava

raw me

Samozrejme sa nemusíte vzdať varených jedál a úplne sa preorientovať iba na surovú “raw” stravu. Rozhodne by ste ale mali zaradiť na svoj jedálny lístok aj surovú zeleninu a ovocie, pretože obsahujú viac živín a energie ako tepelne upravené. Vychutnať si môžete aj smoothie vylepšené o niektoré raw produkty. Za odporučenie rozhodne stojí smoothie z mandľového masla, banánov, ďatlí, nepraženého kakaa a pomarančovej kôry.

 

Pitný režim

Dehydratácia vám na chuti do života určite nepridá a neprospieva ani vášmu  srdcu.  Sprievodným javom sú aj bolesti hlavy, migrény a samozrejme únava.  Denne by ste mali vypiť aspoň 2-3 litre tekutín. Najlepšia je čistá voda a nesladené nápoje, bylinový alebo ovocný čaj. Vynechať by ste mali alkohol, kofeínové nápoje a nápoje s obsahom cukru a umelých farbív.

Športujte

Šport, alebo akákoľvek fyzická aktivita rozprúdi krv do celého tela a dodá vám okamžitú energiu. Ideálne je cvičiť ráno, aby ste nabrali energiu na celý deň a čerpali ju nie len z čerstvého vzduchu, ale aj rannej prírody a vychádzajúceho slnka. Samozrejme nemusíte ísť o šiestej ráno zabehnúť niekoľko kilometrov. Stačí aj vychádzka so psom, chôdza, pilates alebo jóga. Počíta sa každá, aj minimálna pohybová aktivita. Ak sa budete hýbať pravidelne, po niekoľkých týždňoch si už nebudete vedieť predstaviť život bez aktívneho pohybu.

Všetky produkty si môžete zakúpiť v našom eshope 🙂