Vegánska RAW strava môže byť naozaj pestrá
Vegánska strava určite nepozostáva len zo šalátov, sóje a klíčkov, ako sa mnohí domnievajú. Do jedálnička vegána patria aj strukoviny, obilniny, škrobová zelenina, oriešky, semienka, čerstvé ovocie a zelenina.
Výhody vegánskej stravy
Prechod na vegánsku alebo vegetariánsku stravu by mal byť postupný. Treba počítať aj s tým, že vaše telo môže tento životný štýl spočiatku odmietať. Takéto stravovanie však má niekoľko veľkých výhod.
Rastlinná strava obsahuje dostatok vlákniny, vďaka čomu sa telo dokáže ľahšie zbaviť nepotrebných zvyškov. Oproti tomu živočíšna strava prispieva k tvorbe škodlivých baktérií, hnilobným procesom v črevách a tráviacim ťažkostiam.
Raw strava nespôsobuje prekyslenie organizmu, ktoré môže byť príčinou únavy, bolestí, slabej imunity, ale aj podráždenosti, depresie a pocitu úzkosti. Ku kyselinotvorným potravinám totiž patria prevažne živočíšne produkty – hydinové a bravčové mäso, ryby, tučné syr, majonéza, vajcia, ale aj biela múka, cukor a soľ.
Ďalšou výhodou vegánskej stravy je redukcia hmotnosti a spomalenie starnutia. Za stratu hmotnosti môže fakt, že vegánska strava obsahuje veľa vlákniny a málo tukov. Spomaliť starnutie zariadia antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodzovaniu buniek pôsobením voľných radikálov. Voľné radikály sa do tela dostávajú prefabrikovanou stravou, ale aj stresom.
V každom prípade by ste ale mali počúvať svoje telo, pretože zdravou stravou si môžete aj uškodiť, pokiaľ na to idete zle.
Čo jedia vegáni?
Neviete si predstaviť ako vyzerá jedálniček vegána? Na raňajky je vhodný napríklad grapefruit, celozrnný chlieb a pomazánka, ovsená kaša s javorovým sirupom a ovocím, oriešky či banán.
Ani vegánsky obed nebude nudnou záležitosťou. Variácie zeleninových polievok sú v podstate nekonečné – mrkvovo – tekvicová, brokolicová, šošovicová so sójovým mliekom alebo zo sladkých zemiakov. Ako hlavný chod si môžete pripraviť zemiaky so sezónnou zeleninou, ryžu, tofu, ryžové rezance s hlivou a paprikou, zeleninové rizoto a problémom nie je ani pizza z celozrnnej alebo bezlepkovej múky.
Večera môže byť rovnaká, alebo veľmi podobná obedu. Na večeru si môžete pripraviť grilovanú zeleninu, zapekané zemiaky so špargľou, cviklový šalát alebo celozrnné cestoviny.
Ak máte problém konzumovať niektoré druhy zeleniny alebo uvažujete o výživových doplnkoch, potom by ste nemali prehliadnuť výrobky Young pHorever. Doc Broc´s Power Plants obsahuje avokádo, brokolicové klíčky, uhorky, špenát, zeler, ovsenú trávu a ďalšie zložky, ktoré podporujú trávenie a detoxikačné procesy v tele. Alkalizovať organizmus a očistiť ho od ťažkých kovov, zbytkov liekov a nečistôt môžete aj pomocou kvapiek Young pHorever – chlorofylový tekutý koncentrát. Stačí si pár kvapiek pridať do pohára s vodou a vypiť.
Všetky Young pHorever produkty:
Zdroj: livestrong.com